Küp küp doğrama özelliği dünyada ilk ve tek yeni Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu’nda

Mutfak robotlarının sağladığı konfor ve kolaylık artık tüm kadınlar için vazgeçilmez bir detay haline geldi. Kadınların mutfaktaki en büyük yardımcısı olan mutfak robotları, ihtiyaca göre yiyecekleri doğruyor, dilimliyor veya rendeliyor. Katı meyve ve narenciye sıkacağı aksesuarları ile taze meyve suyu sıkılmasını, yoğurma kapları ile de hamur işlerini hazırlarken tüm malzemenin basitçe karıştırılabilmesini sağlayan mutfak robotlarının püre yapma özelliği de ev hanımları için mutfakları hobi alanlarına dönüştürüyor.

Kadınları mutfakta en çok zorlayan işlemlerin başında ise sebze, meyve veya diğer yiyecekleri küp küp doğramak geliyor. Çünkü soğan, domates, patates, havuç veya kabakları ya da kaşar peyniri veya haşlanmış yumurtaları küp küp doğramayı gerektirmeyen yemek tarifi neredeyse yok. Kadınların mutfakta yaşadığı bu zorluğun dünyadaki ilk ve tek çözümünü ise Bosch Ev Aletleri sunuyor. Doğrama, çırpma, parçalama, dilimleme, rendeleme gibi her ihtiyacı karşılayan yeni ProfiKubixx MCM5529 Kompakt Mutfak Robotu, yiyecekleri küp küp doğrama özelliği ile de mutfaklarda devrim yaratıyor.

Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu 1.

Diğer mutfak robotlarından farklı olarak, kadınların birçok tarifi kusursuz şekilde hazırlayabileceği eşsiz bir küp kesme aparatına sahip olan yeni Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu, sebze, meyve ve tüm yiyecekleri doğrama, kesme ve küplere ayırma işlemlerinde mükemmel performans sergiliyor. ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu, tüm sebzeleri saatlerce uğraşmadan, çabucak ve kolayca mükemmel küpler halinde doğrama olanağı sunarak, hazırlanan salatalara, yemeklere veya kanepelere renk ve yeni lezzetler katıyor.

Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu 2.

Profikubixx ile küp küp tarifler

İşte yeni Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu’nun dünyada ilk ve tek olan küp küp doğrama özelliği ile yapılabilecek tariflerden birkaçı…

Patates çorbası

Malzemeler: Küp şeklinde doğranmış 3 tane patates. 1,5 – 2 su bardağı süt. 1 çay kaşığı muskat rendesi. Tuz, karabiber. 1 yemek kaşığı tereyağı. Kırmızı pulbiber.

Tarif: Öncelikle 3 adet patates yeni Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu ile mükemmel küplere ayrılır. Daha sonra tencereye küp şeklinde doğranmış patateslerin üzerini örtecek kadar su koyulur ve kaynatılır. Patatesler haşlanınca ateşten alınır ve ılımaya bırakılır. Yine Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu yardımıyla, haşlanan patatesler suyuyla birlikte püre haline getirilir ve tekrar ocağa konur. Yavaş yavaş süt ilave edilir. Baharatlar eklenir ve iyice kaynatılır. Ayrı bir yerde eritilen tereyağı ve kırmızı pul biber beraberce kavrulur. Kırmızı pul biber ve tereyağından oluşan sos, önceden hazırlanan çorbaya karıştırılarak servis edilir.

Rus salatası

Malzemeler: Patates. Havuç. Bezelye. Kornişon. 4 yemek kaşığı yoğurt. 1 yemek kaşığı mayonez. Tuz.

Tarifi: Önceden haşlanmış olan patates ve havuç ile kornişonlar yeni Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu ile mükemmel küpler şeklinde doğranır. Küp küp doğranan sebzelere, haşlanmış bezelyeler de ilave edilerek karıştırılır. Bu karışımın üzerine, yoğurt, mayonez ve tuzu eklenip, tüm malzemeler yeniden ve iyice karıştırılır. Finalize edilen karışım, servis tabağına alınır ve soğuk olarak sunulur.

Karışık meyve reçeli

Malzemeler: 2 adet elma. 3 adet şeftali. 15 adet mürdüm eriği. 5 adet armut.

Tarif: Meyveler yıkanarak çekirdekleri ayıklanır. Ayıklanan meyveler, yeni Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu ile mükemmel küpler halinde doğranır ve çelik tencereye koyulur. Tencereye 1 kilo şeker ve 1 çay bardağı su eklenir. Sık aralıklarla karıştırılarak, kısık ateşte 1 saat kaynatılır. (Püf noktası: Reçelin kıvamının anlaşılması için, bir bardağa su doldurulur ve reçelden tahta kaşığın ucuyla bir miktar alınarak bu suya damlatılır. Eğer reçel bir damla halinde dağılmadan suyun dibine iniyorsa, kıvamını bulmuş demektir.) İki yemek kaşığı limon suyu reçelin içine eklenir, 2 dakika kadar daha kaynatılır. Hazırlanan reçel, soğumadan ve beklemeden bir kavanoza doldurulup, ağzı sıkıca kapatılır. Kavanoz ters çevrilerek soğumaya bırakılır.

Bosch ProfiKubixx Kompakt Mutfak Robotu 3.

Bosch ProfiKubixx MCM5529 Kompakt Mutfak Robotu teknik özellikler

• 800 Watt maksimum güç

• 2 farklı hız kademesi ve Anlık Çalıştırma fonksiyonu

• Şeffaf kapak, doldurma yardımı ve tıkayıcı dahil 1 kilogramlık şeffaf plastik karıştırma kabı (un + diğer malzemeler için 2,7 kg maksimum karışım miktarı)

• Çok amaçlı çelik parçalayıcı bıçak ve çırpma diski

• Çift-taraflı (ince-kalın) dilimleme diski, çift-taraflı (ince-kalın) doğrama aparatı, 5 işlevli rendeleme diski

• Paslanmaz çelik diskler

• Disk kabı

• Özel küp kesme aparatı

• Süzgeç

• Narenciye sıkacağı

• Doğrama, karıştırma ve çırpma işlemleri için 1,5 litre kapasiteli polikarbon mikser kabı

• Kablo dolama yeri

• Karıştırma kabı ve mikser için ekstra güvenlik sağlayan emniyet kilitli kapak aksamı

• Entegre mikser motor girişi

• Kaymayı engelleyen lastik ayaklar sayesinde sarsıntısız çalışma özelliği

“Bosch ürünleri sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler sunar”

Daha detaylı bilgi almak isteyen tüketiciler, Türkiye’nin her yerinden ulaşabilecekleri Bosch Çağrı Yönetim Merkezini arayabilirler (444 6 333) www.bosch-home.com

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir