Saç tasarımcılarına dünyaca üne kavuşma şansı

Wella Professionals’ın 2003 yılından bu yana tüm dünyada düzenlediği, 2005’ten beri Türkiye’nin de katıldığı Trend Vision Award için bu yıl da geri sayım başladı….

Saç tasarımında dünya trendlerini belirleyen Wella Professionals, 2009 trendlerini en iyi yorumlayan Türk saç tasarımcısını 1 Kasım’da Berlin’de yapılacak uluslararası finale götürüyor.

sac-tasarimcilarina-dunyaca-une-kavusma-sansi-1

Bu yıl, Türkiye’de ilk kez Trend Vision 09 finalistlerini desteklemek isteyen herkes oylamaya katılabiliyor. www.trend09turkiye.com adresinden yarı finale kalanları inceleyenler beğendiği tasarımı Turkcell 3797’ye SMS gönderip oylamaya katılabiliyor.

SMS’lerle finale kalan adaylar arasından kazananlar jüri tarafından belirlenecek.

sac-tasarimcilarina-dunyaca-une-kavusma-sansi-2

Wella Professionals tarafından 2003 yılından bu yana organize edilen ve dünyanın en seçkin saç tasarım yarışmalarından olan International Trend Vision Award’un Türkiye final süreci 1 Eylül’de başladı. Wella Professionals Trend Vision Award yarışmasında, bu yıl ilk kez internet üzerinden interaktif bir yarışma ortamı yarattı. Finalistleri desteklemek isteyen herkes, www.trend09turkiye.com adresinden beğendiği tasarımın kod numarasını Turkcell 3797’ye SMS yollayarak değerlendirmeye katılabiliyor.

sac-tasarimcilarina-dunyaca-une-kavusma-sansi-3

Trend Vision Award’un Türkiye Finali, 30 Eylül’de İstanbul’da yapılacak. Türkiye birincisi, 1 Kasım’da Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilecek International Trend Vision Award 2009’da ülkemizi temsil edecek ve bir sonraki yılın trendlerini belirleyen ekipte yer alacak.

sac-tasarimcilarina-dunyaca-une-kavusma-sansi-4

Yaratıcılığa övgü: Trend Vision Awards
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir.

Wella Professionals, her yıl olduğu gibi bu yıl da, güzellik kavramına bütünsel yaklaşan ve sadece saç değil, giyim, aksesuar ve makyaj kombinasyonuyla vizyonunu yansıtan trend tasarımlarını ödüllendirecek.
Wella Professionals 2009 Trendleri

Utopia: Bu trendde şiirsel gelecek hayal ediliyor. Dünyayı yeniden iyimser yorumlayan, duyarlı ve hassas dokunuşlar öne çıkıyor. Şehvetli, dinamik, net, keskin şekillendirme görülüyor. Saçlarda soğuk kumral, seçkin platin renkleri, uçuk tonlarla ışık oyunları görülüyor. Utopia trendinde hayaller gerçeğe dönüşüyor…

Virtual Life: Virtual Life trendinde günlük hayattan, her şeyin mümkün olduğu sanal dünyaya kaçış anlatılıyor. Bu trendle kişilere ikinci bir kimlik yaratma şansı veriliyor.Esnek, yaratıcı, renkli ve eğlenceli modeller trendi oluşturuyor. Doğal yumuşak tonlar arasına serpilen çarpıcı renkler uygulanıyor.

De-Lush: Bu trenddeki stiller, kalıplaşmış önyargıları sorguluyor. Kendiyle barışık, şımartıcı, cömert, lezzetli, zarif ve akışkan şekiller trendi temsil ediyor. Tablo gibi cazibeli saçlar, kıvrım ve dalgalar ön plana çıkıyor… Sıcak tonlar, altın kahve ve tatlı bakır renkleri ime kullanılıyor… De-Lush trendi, kadının doğal güzelliğine dikkat çekiyor.

Intersexion: Geleneksellikten kaçıp kendi stilini yaşayanların tercihleri bu trendde anlatılıyor. Erkeksi ve kadınsı özellikler bu trendde birleşiyor. Intersexion’da kontrast efektler ve metalik detaylar uygulanıyor. Renk tercihi ise sade, yumuşak, koyu kızıllar, doğal kahveler oluyor. Siyah ve kahverengi, kahverengi ve kumral koyu tonlar bir arada kullanılıyor. Hareketli ve düz, yuvarlak ve asi şekillendirme aynı anda uygulanıyor. Trendde parlak ve mat görünümler dikkat çekiyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir