Tesettür Pardesü Kombinleri

Tesettür denilince insanların aklına gelen algılar günümüzde büyük bir değişime uğramıştır. Önceden tesettür tek tip ve koyu renklerden oluşan kıyafetlerden meydana gelmekte idi. Oysa günümüzde, tesettürlü hanımların modadan uzak kalmamak adına renkli ve şık kıyafetler giyindikleri görebilirsiniz.

Modaya uyan tesettürlü kadınlar, zamanla kendi tesettür modalarını oluşturmuşlardır.

Tesettür modası, dini inancı gereği örtünen kadınların, aynı kıyafetleri giymek zorunda olmadıklarının en büyük göstergesidir. Birçok farklı tesettür kıyafet vardır. Bunlardan biri pardesüdür. Tesettür pardesüler çok geniş bir seçenek kataloguna sahiptir. Bunun sebebi, tesettürlü kadınların sıklıkla pardesü kullanıyor oluşudur. Tesettür pardesüler oldukça çeşitlidir. Pardesü üzerinde renk kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır. Pardesü bir dış elbise olduğu için, daha ağır duran modeller tercih edilmektedir. Fakat genç kızların tercihi renkli şeyleri tercih etmek yönünde olmaktadır.

Tesettür denince aklan gelen bir diğer şey kuşkusuz ki eşarptır. Eşarplar, birçok farklı modelde ve renkte üretilerek piyasa sürülmektedir.

Eşarp üretimi yapan birçok farklı marka vardır. Bu markaların bazıları ürünlerini oldukça yüksek maliyetli fiyatlardan kullanıcıya sunmaktadır.

Bazı markalar ise her kesimden insana hitap edebilmek amacı ile fiyatlarını düşük tutmuştur. Her zaman fiyatı yüksek olan şey kalitelidir algısı oluştuğu için, yüksek fiyatlarla satış yapan eşarp firmaları daha çok kar elde etmektedir. Eşarp yerine şal kullanmayı tercih eden tesettürlü bayanlar da vardır.

 

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir