INVISTA, en yeni mayo ve iç giyim inovasyonlarıyla “Moda Şehri” Fuarı’nda

Dünyanın önde gelen elyaf ve polimer üreticilerinden INVISTA, LYCRA® elyaf markasının sağladığı hareket özgürlüğü, uyum ve konforu, bu kez de LYCRA® 2.0 giyim teknolojisinin yeni ürünlerinde tekstil sektörüne sunuyor.

INVISTA, LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi ve XtraLife LYCRA® elyafın yeni ürün gamını seçkin müşterilerinin tasarımlarıyla 5–7 Eylül tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirilecek ’Moda Şehri’ Fuarı’nda tanıtacak.

yeni-mayo-ve-ic-giyim-inovasyonlari-1

LYCRA® 2.0 giyim teknolojisinin yaratıcısı INVISTA, bu yenilikçi teknolojinin yeni ürün gamını dünyanın önde gelen iç giyim üreticilerinden Regina Miracle ve MAS Holdings tarafından üretilen örnek iç giyim tasarımlarıyla sergiliyor.

INVISTA, Xtra Life LYCRA® elyaf içerikli kumaşlar kullanarak, ünlü mayo üreticileri Fook Wah, Bogart, Linea Aqua ve Phael tarafından tasarlanan ve Miami’deki Mercedes-Benz Mayo Modası Haftası kapsamındaki defilede sergilenen ‘gelecek zamanların mayoları’nı da ‘Moda Şehri’ ziyaretçileriyle buluşturacak.

yeni-mayo-ve-ic-giyim-inovasyonlari-2

Fuar’da, örnek iç giyim ve mayo modellerinin yanı sıra Black Xtra Life LYCRA® elyaf, Xtra Life LYCRA® elyaf ve LYCRA® elyaf içeren en yeni mayolar ile LYCRA® Black elyaf, LYCRA® Xtra Fine elyaf koleksiyonu, LYCRA® elyaf ve LYCRA® freshFX® kumaşı içeren iç giyim ürünleri de tanıtılacak.

“Tüketicilerin ve perakendecilerin LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi kullanılan giysilerin avantajlarını keşfettiklerini görmek güzel” diye konuşan INVISTA Global İç Giyim ve Mayo Segmenti Pazarlama Direktörü Ninabeth Sowell, bunun kendileri için teşvik edici bir unsur olduğunu söyledi. Sowell, yeni ürünlere ilişkin olarak, “Marka sahipleri ve perakendeciler performans, değer ve farklılık arayışında… INVISTA, Xtra Life LYCRA® elyaf gibi ürünleri ve LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi ile onlara bu faydaları sağlıyor” dedi.

yeni-mayo-ve-ic-giyim-inovasyonlari-3

INVISTA, Moda Şehri Fuarı’nda, giysi koleksiyonlarının yanı sıra LYCRA® 2.0 bantları ve filmi kullanılan ticari programlarının da tanıtımını yapacak. Ayrıca, Willy Hermann’ın LYCRA® 2.0 bandı içeren örme giysilerin üretiminde kullandığı ve LYCRA® Xtra Fine elyaf koleksiyonunu tercih ettiği ‘Superfine’ kumaşları da fuarda görücüye çıkacak.

Tüketici araştırması sonuçları: LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi mükemmel!

2008 yılında pazara sunulan LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi, hem tüketicilerden hem de perakendecilerden olumlu tepkiler almaya devam ediyor. Önde gelen kadın ve lifestyle dergilerinden biri tarafından 2009 yılında yürütülen araştırmada, Amerikalı 185 kadın, LYCRA® 2.0 giyim teknolojisiyle Lane Bryant tarafından üretilen ‘Cacique Back Smoothing’ sütyenini test etti. Araştırma sonucunda katılımcıların yüzde 80’i ürünü ‘mükemmel’ veya ‘iyi’ olarak değerlendirirken, yüzde 87’si de ürünün stili ve görünümünü ‘mükemmel’ veya ‘iyi’ olarak yorumladı. Üründe LYCRA® 2.0 giyim teknolojisinin kullanıldığı belirtildiğinde, katılımcıların yüzde 86’sının LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi hakkında ‘çok olumlu’ veya ‘olumlu’ görüşe sahip olduğu ortaya çıktı.

LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi sektöre neler getiriyor?

LYCRA® 2.0 giyim teknolojisi ile ısıyla aktive olan teknikler kullanılarak, düz ve pürüzsüz estetik görünüm, LYCRA® elyaf markasının sağladığı hareket özgürlüğü, konfor ve uyumu birleştiren dikişsiz giysiler yaratılabiliyor.

Şimdi de INVISTA, bu yeni yenilikçi teknolojiyi üç farklı ürünü içeren ürün gamı ile sunuyor:

* T070 LYCRA® 2.0 bandı, dar elastiklerin yerini alacak olan “güç” ve “geri toplama” özellikleri ile tasarlandı.
* B040 LYCRA® 2.0 bandı, düz, toka ile tutturulmamış bağlantı yerleri için “güç” ve “geri toplama” özellikleri ile tasarlandı.

( *Her ikisi de düşük ısıda aktive olan, kumaşın ısıya daha az maruz kalmasını sağlayan ve böylece az enerji kullanılan ürünlerdir. )

* H020 LYCRA® 2.0 film, müşterilerin “şekilli kesim” yapabileceği, kıvrımlı ve özel boyutta alanlar gerektiren kıyafetlerde geniş uygulamalar için tasarlandı.

INVISTA’nın LYCRA® 2.0 giyim teknolojisinin yeni ürün gamı ve diğer ürünleri, Moda Şehri Fuarı’nda Salon 3’te 3E22/3F27 nolu stantta seçkin giyim üreticilerinin tasarımları ile sergilenecek.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir