82-nin efsane Stonewash koleksiyonunu geri geliyor. LEE STONEWASH

Jean dünyasının ikon markası Lee, 1982 yılında ilk kez kullandığı stonewash tekniği ile oluşturduğu efsane koleksiyonunu, yıllar sonra günümüzün gelişmiş yıkama yöntemleri ile yeniden yorumlayarak Sonbahar / Kış 2010 Koleksiyonunda moda tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Stonewash adı verilen bu çok özel yıkama tekniği ile oluşturulan koleksiyon, gölge efektleri ve denimin özüne işleyen eskitmesi ile Lee DNA’sının tüm marka değerini yansıtıyor.

Lee, Stonewash tekniğini bugün tekrar canlandırarak, günümüzün modern koleksiyonlarını 82 yılının ruhu ile bütünleştirerek bizlerle buluşturuyor. 1982 yılından önce kullanılan yaratıcı yıkamalar ve yumuşak dokunuşlar, denim yıkamalarında kullanılan ilkel yöntemlerdi. Stonewash tekniğinin mükemmel etki sağlayan sünger taşları bulunana kadar; golf topları, bez spor ayakkabıları, lastikler ve taşlar denimle birlikte karıştırılıyordu.

http://1.bp.blogspot.com/_n1Q8bsJw45I/TMXBcN0lCgI/AAAAAAAAEUU/rb34AB4jeec/s1600/modalove.net+Stonewash+koleksiyonunu.jpg

Lee, Jean’leri 15 dakika, 30 dakika, 45 dakika, 60 dakika, 90 dakika ve iki saat (ve daha fazlası!) süreler ile yıkayarak, Stonewash’a orijinallik sağlıyor. Stonewash tekniğini aynı zamanda Lee rider ceket, denim gömlek ve t-shirlerde de görebilir ve oluşturulan bu çok özel koleksiyonu tüm Lee mağazalarında bulabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir