Sarar kadın koleksiyonlarıyla da adından söz ettiriyor

Yılların takım elbise markası Sarar artık sadece iş kıyafetleriyle değil kadın koleksiyonlarıyla da adından söz ettiriyor. Bundan dört buçuk yıl yani tam dokuz sezon önce doğan Sarar Kadın en az Sarar kadar iddialı. Sarar Kadın’ın kurucusu ve yöneticisi olan Gözde Sarar ‘Başlarda takım elbiseci imajını yıkmak da zorlandık. Ancak markanın 60 yıllık birikiminden destek alarak bugünlere geldik. Şimdi en büyük rakibimiz Sarar! Çok yakında Sarar erkeğini de geçeceğiz’ diyor. Aslında bu iddiasındaki haklılığını Sarar Kadın koleksiyonuna bakınca görmek mümkün. Çalışan kadınlara yönelik kıyafetler sunarak çıktıkları yolda bugün tam 450 parçalık bir koleksiyona sahipler. Üstelik bu koleksiyonda sadece takım elbise değil eşofman, jean grupları, abiye kıyafetler, çanta, kolye bile var.

Türk kadınının aslında kendine çok güvenen ve güzel giyinmeyi seven bir kadın olduğunu söyleyen Gözde Sarar ‘Hedef kitlemiz çalışan kadın diyoruz ama sadece çalıştığı iş ortamına göre giyinmeyi seven kadınlara değil feminen görünmekten hoşlananlara da hitap ediyoruz. Koleksiyonumuzda 36’dan 46 bedene geniş bir beden aralığı ve bol çeşit sunduğumuz için çalışan bir kadın da onunla beraber alışverişe gelen lise öğrencisi kızı da kendisine uygun bir şeyler buluyor’ diyor.

Sarar Kadın’ın yurtdışında da mağazaları olduğunu anlatan Gözde Sarar, koleksiyonlarının Rusya’dan ABD’ye, Almanya’dan Kenya’ya kadar birçok ülkede beğeni topladığını söylüyor. Modanın globalleştiğine de değinen Sarar, bu nedenle dünya kadını ile Türk kadınının tercihleri arasında büyük farklar olmadığını belirtiyor. Yaz-kış en fazla satılan rengin siyah olduğunu da hatırlatan Gözde Sarar ‘Ama kadınlarımız kendine yakıştırmışsa rengine bakmadan alıyor’ diyor.

Siyah ve beyazdan vazgeçemiyoruz

BU sezon cıvıl cıvıl renkleri özellikle de kırmızıyı ön plana çıkardıklarını anlatan Sarar, koleksiyonu şöyle anlatıyor: ‘Elbise modası devam ediyor. Zaten giyilmesi de çok rahat, altına üstüne ne giyeceğim derdi yok. Ayağına bir ayakkabı giyip çıkıyorsun. Çok fazla uçuş uçuş elbiselerimiz var. Sarar’ın vazgeçilmezi takım elbiseler; pantolon-ceketler, etek-ceketler ve bunları tamamlayan trikolarımız, gömlek ve penyelerimiz var. Kırmızının yanı sıra sarılar, yeşilleri de çok kullandık. Siyah ve beyaz vazgeçmediğimiz renkler arasında. Kumaş olarak ağırlıklı olarak ipek kullandık tasarımlarımızda. Küresel ısınma yönelik kıyafetlerimiz oldu; trikolarda serin tutan bambu ipliği çalıştık. Pamuklu çok kullandık, sentetik kumaşlara girmedik. Kemer koleksiyonumuz çok zengin. Hatta bu sezon vatoz balıklarını kullandık kemerlerimizde.’

Ben değil yardımcım eteği yıkadı

GÖZDE Sarar müşterileri şikayetlerine de büyük önem verdiklerini söylüyor. En fazla yıkama hatasından kaynaklanan sorunlarla karşılaştıklarını belirten Sarar karşılaştıkları olayları şöyle anlatıyor: ‘Bir müşterimiz geldi, kaşmir ceketi makineye atmış. Ceket küçücük kalmış ve bize ‘Bunu değiştireceksiniz’ diyor. Yıkama hatası olduğunu söyleyip kendisine indirim yaptık. Biz de her şeyi makineye atma gibi bir huy var. Örneğin ceketleri mutlaka atıyorlar. Ayda 2-3 ceket geliyor bize. Başka bir müşterimiz ise ceplerinin kenarlarında deri biyeler bulunan eteğini yıkamış, deriler eteği boyamış. Mağazada ‘İndirim yapalım’ demişler, kabul etmemiş. Bağıra çağıra merkez ofisimizi aradı, ‘Bu eteği almak zorundasınız’ diye. ‘Hanımefendi kuru temizlemeye gitmesi gereken ürünü makineye atmışsınız’ dedik. Yanıtı şöyleydi: ‘Ben yıkamadım, evdeki yardımcı kadın yıkadı!’ Kendisine başka bir ürün hediye edip işi tatlıya bağladık.’
STAR

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir