KATE MOSS VE TOPSHOP

Kate Moss ve Topshop; Kate’in bohem ve her davet için çaba göstermeden ikonik görünümler elde eden giyinme tarzını yansıtan; İlkbahar / Yaz 2009 sezonuna damgasını vuracak parçalardan oluşan 9.Koleksiyonunu sunar!

2007’den bu yana Topshop için 8 koleksiyon hazırlayan Kate Moss; önümüzdeki 3 yıl boyunca; aksesuar ve iç çamaşırlarınında katılımı ile üreteceği koleksiyonlarının ilki ile karşınızda. Son iki yılın oldukça heyecanlı bir deneyim olduğunu ve uzun zamandır hazırlamak istediği kendi koleksiyonunu oluşturması için Topshop’un mükemmel bir platform sunduğunu belirten Kate Topshop Kate Moss koleksiyonundan bir parçaya sahip olan herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor!

kate-moss-ve-topshop

Kate Moss Topshop İlkbahar / Yaz 2009 koleksiyonuna elbiseler damgasını vuruyor. Taze yazın sevimli beyaz pamuklu elbiseleri ya da küçük çiçek desenli günlük elbiseleri yaz aylarına damgasını vururken; işlemeli akıcı şifon elbiseler hem plaj elbisesi hem de gece elbisesi olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Siyah pullu mini elbiseler ise gece boyunca göz kamaştırmanızı garanti ediyor.

Folklorik esintiler taşıyan koleksiyonda 1970’lerin bohem tarzı elbiseleri ve Kate’in yaz festivallerine olan ilgisi öne çıkıyor. Çiçek desenli parlak ve seksi elbiseler, kapitone ceketler ile kombinleniyor. Turuncu, sarı ve mavi çizgili trikolar ise; indigo renkli kısa jean şortlar ile giyilerek eğlenceli hippi tarzını devam ettiriyor.

Çarpıcı bir siyah süet ceketin yaka çevresi, boyanmış ve işlenmiş tüy desenleri ile süslenerek safari trendine punk etkisini katıyor. Yılan derisi desenli kısa bir şort kurşuni rengi ile koleksiyona sert bir köşe katarken; düz t-shirtlerin ise çarpıcı leopar desenleri ile bezendiği göze çarpıyor. Kate’in deriye olan ilgisinin yerini süet alarak bu koleksiyonda ağırlıklı olarak yer alıyor. Süetten yapılan 3 model ceket ve bir mini elbise Kate’in gardrobundaki rock ‘n’ roll ruhunu cisimleştiriyor. Geometrik desenli ve işli tek omuzlu elbise koleksiyonda gece ihtişamının en iyi örnekleyen parça olmanın yanı sıra Kate’in de favori parçalarından! Mini siyah elbiseler pullar ya da boncuklar ile işlenirken, fermuar detayları hem seksi hem de modern bir görünüm sağlıyor. Şifon uzun elbiselerde ise sümbül, müge ve gül desenleri göze çarparken; püskül detayları ve işlemeler koleksiyondaki ipek boleroları mükemmel gece giyiminin vazgeçilmez parçaları haline getiriyor.

Skinny jeanler bu sezon için bahara uygun pastel mavi, pembe ve uçuk griler ile aydınlatılırken; gece mavisi, kırmızı ve krem renklerinde trikolar ve hırkalarda Kate’in vazgeçemediği çizgili desenler göze çarpıyor.

Koleksiyondaki en büyük yenilik ise iç çamaşırları. Baştan çıkarıcı siyah dantelli bir iç çamaşırı takımı hem feminen hem de rahat duruşuyla dikkat çekerken; çiçek desenli bir diğer takım ise hem şirin hem de seksi unsurlar taşıyor.

Çiçek desenleri kendisi ile özdeşleştirilen Kate; İlkbahar / Yaz koleksiyonu için dünyanın en ünlü desenlerine ev sahipliği yapan Londra Liberty markası ile iş birliği yapıyor. Kate Moss koleksiyonunda sadece 7 opsiyondan oluşan bu sınırlı ürün paketinde, Liberty adı ile birlikte anılan harika desenli kumaşlar ve Kate’in koleksiyonlarının vazgeçilmez parçası haline gelen çiçek desenleri; elbiseler, askılı pamuklu ya da şifon bluzlarda hayat buluyor. Liberty arşivinden 3 ikonik desen üzerinde yeniden yapılan çalışma ile ortaya çıkan modern tasarımlar aynı zamanda Kate için kişisel anlamlar da taşıyor. Üzerine sümbül desenleri serpiştirilmiş krem rengi şifon kumaş kızı Lila’nın isminin ardından Lillabell olarak adlandırılırken, romantik ve uzun bir elbisede kullanılıyor. Kate Nouveau ve Poppy ise şirin mini yaz elbiseleri ve askılı bluzlarda kullanılan daha parlak renkli ve cesur desenler.

Kate Moss bu özel ve sınırlı tasarım ürünleri için şu yorumu yapıyor: “Özellikle yaz aylarında desenli kıyafetler giymeyi seviyorum ve önceki koleksiyonlarımda da bu ürünler en sevilen ürünlerim oldu. Bu koleksiyonu hazırlarken Liberty arşivlerinden en sevdiğim eski desenleri araştırdık. Bu sınırlı ürün paketi koleksiyonuma çok özel ve orijinal renk kombinasyonları taşıdı”.

Kate Moss İlkbahar / Yaz 2009 koleksiyonu nisan ayının son haftasından itibaren İstiklal Caddesi, Suadiye ve Nişantaşı Topshop mağazalarımızda satışa sunuluyor.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir