2008 yaz modasında çiçeklerin istilası

Bu yaz sezonundaki tasarımlara bakılırsa bazı koleksiyonlar için “çiçek bastı” deyimi rahatlıkla kullanılabilir. Bunun en iyi örneği neredeyse baştan aşağı çiçekli olan Balenciaga koleksiyonu. Armani gibi moda ne olursa olsun devamlı kullandığı renklerinden pek taviz vermeyen modaevlerinin dışında hemen her koleksiyonda az veya çok çiçeklere rastlanıyor. Moschino, Stella McCartney, Etro, Dolce&Gabbana gibi markalar tasarımlarıyla bahçeleri sokaklara taşıyor.
Hazır giyimde ise çiçekler giysilerin kumaşlarından taşıp çantaların, ayakkkabıların, kemerlerin, takıların kısacası her tür aksesuarın üstüne kelebek gibi konmuş durumda. Mayolar, terlikler, çantalar da adeta bir çiçek bahçesi.
Sezon modasındaki çiçeklerin istilası çiçek desenlerinin yanı sıra kendini çiçek baskılarıyla, kabartmalarıyla ve işlemeleriyle gösteriyor. Çiçekler büyüklü küçüklü ve göz alıcı renklerde.
Yaz sezonunda en çok çiçeklerle bezeli şifon elbiseler dikkat çekiyor. Uçuşan tasarımlar hippilerin kıyafetlerini hatırlatıyor. Çiçekler yalnızca şifon elbiseleri değil, gömlek elbiseleri de süslüyor.

Milliyet

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir