Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Yapılır

Kalıcı makyaj son dönemlerde oldukça moda olan ve kadınların işini oldukça kolaylaştıran bir uygulama. Vakit sıkıntısı çekenler, makyaj yapmaya üşenenler, makyaj tazelemekten sıkılanlar ve günün her anında güzel ve bakımlı görüntüsünü korumak isteyenler için de oldukça ideal. Bunun yanı sıra zorunluluktan dolayı kalıcı makyaja yönelenler de yok değil. Kemoterapi nedeniyle kaşları dökülen insanlar, kaşlarında simetri sorunu ya da kısmi boşluklar olan kişiler bunlardan bazıları. Yoğun tempoda çalışan kadınlar, sporcular, ekran önünde olan sunucu, oyuncu ve benzeri kişiler de kalıcı makyajı sıklıkla tercih edenlerden.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj özellikle kaşlara, dudaklara ve göz çizgisine uygulanır. Kaşların belirginliğini arttırır ve simetrik olarak birbiriyle uyum içerisinde olmasını sağlar.

Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj, doğal boyalar kullanılarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. Acısız bir medikal operasyondur ve gerekli görüldüğü taktirde bazı yağlar ve bölgeyi uyuşturucu malzemeler kullanılabilir. Bir nevi kozmetik dövme uygulaması olan kalıcı makyaj, deriyi hafifçe kaldırarak deri altına doğal boyaların enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Yaklaşık 2 ila 3 saat süren bir uygulamadır. Temizliği ve bakımı düzgün şekilde yapıldığında herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Akma ve bulaşma gibi bir sorun yaşamanıza neden olmayan bu uygulama, gönül rahatlığıyla denize ve havuza girmenizi sağlar. Bu yöntem sayesinde hem güzelliğinizden ödün vermemiş hem de vakitten kazanmış olursunuz.

kalıcı makyaj nedir nasıl yapılır resimleri

3 Yorum

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir