Zayıflamak İçin Ne Yemeli Ne Yememeli?

Küresel bir sorun olan obezite, insanların dış görünümü, kendilerine olan özgüveni kaybetmelerine ve diğer sağlık sorunlarının oluşmasına neden olmaktadır. İdeal kilo oranından fazla bir kilonuz varsa, kararlı bir diyet listesi uygulayarak, yasaklı yiyeceklerden uzak durarak ve tüm bunları yaparken düzenli bir spor yapma alışkanlığı elde ederek fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Özellikle şekerli, gazlı ve alkollü içeceklerden uzak durmanız, bitkisel besinler tercih etmeniz, hazır yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca günlük aldığınız kalorinin, harcadığınız kaloriden az olması gerekmektedir. Kalori değeri yüksek olan besin kaynakları yerine, daha az kalori ihtiva eden besin kaynakları tercih etmelisiniz.

Bir diyetisyene giderek kendinize ait bir diyet programı talep edebilir, ek olarak günlük yarım saat kadar düzenli spor yapmalısınız. Bir spor salonuna kayıt olabilir veya evinizde egzersizler yapabilirsiniz. Uzak durmanız gereken yiyeceklerin başında karbonhidrat ve yağ oranı düşük olanları tercih etmelisiniz. Sabah kahvaltılarını ihmal etmemelisiniz. Ayrıca akşam yemeğinizi yatmadan en az 3-4 saat önce yemelisiniz.

 

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir