Kolay Zayıflamanın Yolları

Yapacağınız her türlü diyetler için önceliğiniz sağlıklı bir şekilde kilo vermek olmalıdır. Kolay bir şekilde zayıflamak istiyorsanız aşağıda bellirttiğimiz kolay zayıflama yolları maddelerini birebir uygulamanız gerekmektedir. Aksi taktirde istediğiniz sonucu elde edemezsiniz.

Kolay zayıflama yolları kural bir kalorili yiyeceklerden uzak durun. İstediğiniz sonucu elde edene kadar bol yağlı yiyeceklerden vazgeçmeniz gerekmektedir.

– Yediklerinizden kısın. Normalde bir oturuşta bir tabaktan fazla yiyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Gereğinden fazla yemeyin. Yediklerinizi azaltın.

– Yiyecek ve içecek seçerken daima düşük kalorili olanları seçin. Mesela bir bardak vişne suyunun kalorisini düşürmek için; bardağın yarısına vişne suyu, yarısına ise soda ekleyin. Bu sayede vişne suyunun kalorisi %50 oranında azalacaktır.

– Dışarıda yerken aşırıya kaçmayın. Dışarıda yediğimiz dürümler, fast food ürünleri aşırı yağlı ve kalorili ürünlerdir. Bu tür ürünler yerine kalorisi daha düşük olan salata tarzı yiyecekleri tercih edin.

– Atıştırma alışkanlığınızdan vazgeçin. TV izlerken veya kitap okurken bir şeyler atıştırmaktan kaçının.

– Ev yemeklerine dikkat! Ev yemekleri genelde bol yağlı ve bol tuzlu olduğu için kalori miktarı oldukça yüksektir. Bir süre bu tür yiyeceklerden uzak durun.

– Alkollü içeceklerden uzak durun. Bunların yerine su ve sodayı bolca tüketmeniz yararınıza olacaktır.

– Çikolata bir bağımlılıktır. Bu bağımlılığı elinizden geldiğince bastırın. Çikolata içindeki şeker miktarı sebebiyle yüksek miktarda kalori içermektedir. Çikolatadan uzak durun.

– Kahvaltı öününü atlamayın. Daima kahvaltı edin. Yağsız yoğurt tüketin. Peynir, zeytin tüketin. Reçel tarzı şekerli ürünlerden uzak durabilirsiniz.

Bu kolay zayıflama yolları kurallarına uyarsanız istediğiniz sonuca kısa bir sürede ulaşmış olursunuz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir