Fazla kilolardan kurtulun

Her gün rutin olarak yapılan ev işleri sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz…

Ev işi yaparak

Kadınların en problemli bölgelerinin başında gelir karın bölgesi. Evinizdeki kanepeyi kullanarak düz bir karına sahip olabilirsiniz. Yere uzanıp, kanepeye bacaklarınızı koyup, yerden mekik hareketleri yaparak gözle görülür bir sonuç alabilirsiniz. Bunun için egzersizleri günde 15 dakika 3’er set halinde yapmanız yeterli. İşte, beden bilgesi Fırat Çakır’dan eğlenceli tüyolar…

– 2 pet şişeyle (içi su dolu) yan karın bölgenizi eritebileceğinizi biliyor musunuz? Sağ ve sol elinize 1 pet şişe alın. (500 ml) ayakta elleriniz yana doğru sarkık vaziyette iken önce sağ sonra sola öne doğru eğilerek her gün 15 dakika 3’er set halinde tekrarlayın. Bu hareket yan bölgenizi eritecek, yazın pantolonunuz üzerinden ve yanlardan herhangi bir taşma olmayacak.

fazla-kilolardan-kurtulun

– Yine karın bölgesi sıkılaştırması için, elektrik süpürgesinin sopasını -oklava ya da vileda sapı- kullanabilirsiniz. Kanepeye dik bir şekilde oturun. Elinize aldığınız vileda sopasını önde karın hizasında iki elinizle omuz hizanızda tutun. Bu şekilde sağa ve sola dönerek 15 dakika sürdürün.

Kol ve göğüs

– Göğüs sarkması için: Önce sandalyeye dik bir şekilde oturun, sonra öne doğru sandalyede kayın. Popo kısmı sandalyenin ucuna gelsin. Baş kısmınız sandalyenin sırt kısmında olacak şekilde. 2 elinize su dolu pet şişelerinizi alın. Kollarınızı aynı anda yukarı kaldırıp indirerek pet şişeleri önde buluşturun. Bu göğsünüzü toparlamaya yarayacaktır.

Aynı zamanda kol sarkmaları gözünüzü her zaman rahatsız eder. Yine sandalyede bu sefer dik bir şekilde oturun. Elinize pet şişenizi alın. Önce sağ kolunuzu ensenizin arkasından indirip kaldırın, 15 kez tekrarladıktan sonra sol kolunuza geçin. Kolunuzun ense arkanızda dirsekten dik bir şekilde yukarı kalkıp indiğine dikkat edin.

– Basen bölgesi sıkılaşması ve selülit giderici: Bunun için de sadece bir sandalye kullanıyoruz.

Sandalyenin üzerine sol dizinizi koyun. Ellerinizle sandalyenin baş kısmına tutunun. Ve sağ ayağınızı arkaya doğru kaldırıp indirin. Bunu 1 seti tamamlayana kadar yapın diğer ayağınıza geçin. Bu hareket basen sıkılaşmasına birebirdir, selülit için de bu harekete yürüyüs eklenerek daha da iyi sonuç alınır. Bu hareketleri evinizde, cebinizden 1 kuruş harcamadan, vakit sıkıntısı yaşamadan, her bir hareket sadece 15 dakikanızı ayırarak yapmanız mümkün. Her gün yapmayı alışkanlık haline getirdiğinizdeyse ayda 5 kilo vermeniz mümkün.

1 Yorum

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir