Bölgesel Zayıflama Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

Bazı vücut tiplerinde kilo sorunu olmasa dahi bölgesel yağ depolanmaları nedeniyle fiziksel açıdan hoş olmayan görünümler oluşabilir.Bölgesel zayıflama ideal kilo oranını kaybetmeden sorunlu bölgenin zayıflatılmasıdır.Diyetler genel olarak kilo verilmesini sağlarken , bölgesel zayıflama için diyet listelerinin işe yararlılığı oldukça düşüktür.Bölgesel zayıflama daha ziyade belli yiyeceklerden kaçınma , sorunlu bölgeye yönelik egzersiz hareketleri ile bölgeyi inceltme , sorunlu bölge için kavitasyon vb işlemler ile yağ kırma metotları uygulama ile gerçekleşebilir.

Bölgesel sorunlarda vücutta yağ belli bir bölgede depolanmıştır.Misal genellikle Türk kadın yapılarında görülen basenlerin geniş olması , göbek bölgesinde yağlama , bacaklarda kalınlık gibi durumlar bölgesel zayıflama isteyen durumlardır.

Bölgesel zayıflamada en etkili yol egzersiz yoludur.Egzersiz ile yağlanma yaşanan bölgede ki kas oranınızı arttırarak bölgenin daha ince ve daha zayıf görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca egzersiz yaparak tüm bölgelerinizin daha biçimli görünmesine yardımcı olacağınızdan daha fit görünümlü bir vücuda sahip olursunuz.

Kavitasyon ve yağ kırma gibi işlemler ise özellikle basen bölgelerinin inceltilmesinde etkilidir. Bu alanlara jel sürüp titreşim verme yolu ile depolanan yağlar kırılır ve idrar yolu ile vücuttan atılımı sağlanır.Böylelikle yağların depolandığı bölgelerde incelme ve zayıflama görülür.

Bölgesel zayıflama sürecinde karbonhidrattan uzak durmak yada kaliteli karbonhidratlara yönelmek bölgesel zayıflama sürecinizi hızlandıracaktır.

bölgesel zayıflama nedir resim bölgesel zayıflama nedir tumblr bölgesel zayıflama nedir

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir