Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim

Cilt sorunlarının başında gelen hastalıklardan birisi de ciltte sivilce oluşumudur. Cilt hastalıkları, vitamin eksikliği, genetik yapı gibi nedenlerden dolayı cildimizde oluşan sivilceler, vücuttaki artık yağların bir şekilde cilt yüzeyinden dışarıya atılmak istenmesidir. Bazen karaciğer hastalıkları nedeniyle gözlemlenen, cildin üzerinde kırmızı veya beyaz renkte büyük gözenekler oluşmasına neden olmaktadır.

Bitkisel tedavi yöntemleri ile rahatlıkla giderilebilen bu rahatsızlık, uzmanların görüşleri doğrultusunda kullanılması gereken ilaçlarla da giderilebilir. Eğer bu tarz bir cilt sorununuz varsa, cildiye uzmanına görünerek geçerli bir tedavi uygulayabilirsiniz. Evinizde kendi yöntemlerinizde doğal yollarla sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, maske yapabilirsiniz.

Evde hazırlayacağınız maske için gerekli malzemeler: doğal kil, zeytinyağı, limon ve sadece sodadır. 2 çorba kaşığı kili, 2 çorba kaşığı kaynar su, 1 çorba kaşığı sade soda ve 1-2 damla zeytinyağı ile belli kıvama gelene kadar karıştırmalısınız. Ardından yüzünüze masaj yapar gibi uygulamalısınız. Yüzünüze maske yaptıktan sonra 15-20 dakika yüzünüzdeki gerginliği hissedene kadar beklemeli ve ardından ılık su ile yüzünüzü yıkamalısınız. Maskeyi haftada 2-3 kez uygulayarak daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir