Cilt Temizleme Yöntemleri

Cilt temizliği, yapılan makyajın ardından mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Bunun haricinde cildin temizliği sağlık açısından da çok önemlidir. Çeşitli cilt temizleme yöntemleri vardır. Bunlardan en iyisi şüphesiz ki sudur. Fakat her cilt yalnızca su kullanılarak temizlenmeyebilir. Bazı ciltler, suyun yanında başka malzemeler de kullanılarak temizlenmelidir. Ek olarak uygulanacak maddelerin doğal olmasına dikkat edilmelidir. Bunun nedeni, doğal maddelerin cilde zarar vermeyecek olmasıdır. Oysa kimyasallar, bir doktor tarafından önerilmediği sürece cilde ciddi zararlar verebilir. Arkadaş tavsiyesi ile kimyasal ilaçlar kullanılamaz. Fakat doğal şeyler kullanılabilir. Bunun nedeni, doğal şeylerin etki etmese dahi cilde zarar vermeyecek olmasıdır.

Doğal cilt temizleme yöntemleri denince genelde akla maskeler gelmektedir. Çok çeşitli şeylerden birçok maske elde edilebilir. Cilt temizleyen ve cildi yenileyen bir meyce olan üzüm, cilt temizliğinde kullanılabilir. Biraz üzüm alıp suyunu çıkarın. Üzümün doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra pamuk veya peçete yardımı ile bu üzüm suyunu ince bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın. Bu işleme belirli aralıklarla devam ederek yüzünüzün yağ dengesini sağlayabilirsiniz.

resim cilt temizleme yöntemleri

Birçok doğal cilt temizleme yöntemi vardır. Bunlardan biri kullanılırken mutlaka cilt tipinin nasıl olunduğu bilinmelidir. Uygun cilt tipine göre doğal maske hazırlanır ve uygulanır. Yağlı bir cilde sahipseniz kuru ciltler için uygulanan maskelerden birini kullanmak cildinizin daha da fazla yağlanmasına sebep olacaktır.

 

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir